Ballıca Demirci

Ballıca Demirci


Ballıca Demirci 0507 919 99 60


Birçok kişi tarafından tarihin en büyük keşfi olarak bilinen demir doğrama sanatı, Ballıca Demirci ile başka bir boyuta taşındı. Ballıca Demir Doğrama, Pendik ve İstanbul’da çok önemli bir yere sahiptir. Demir doğrama sanatı insanlık için dönüm noktası olmuştur. Ballıca demir ferforje ve işleme ustaları geçmişten günümüze kadar büyük işler başarmıştır.

Ballıca Demir Doğrama

Demir doğrama işi yapılırken ilk olarak boşluk ölçüsü alınır, kullanım isteğine göre tasarım yapılır, yapılacağı malzeme tespit edilir. Bu işlemler bittikten sonra belirlenen ölçülere göre demir doğrama işlemi yapılır, kesimi yapılan demirler birleştirme işlemi yapıldıktan sonra oluşur ve bu yüzeyler spiral taşı ile temizlendikten sonrasında son kontroller yapılır. Bu süreçler müşterinin isteğine göre tekrar şekillenmektedir. Genel olarak herkes de bu süreçler işlerken, demir doğrama işlem basamaklarının uygun şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Burada bilinmesi ihtiyaç duyulan en önemli noktalar ise menteşeler, menteşe standartları ve çeşitleri, ölçü ve sayısıdır. Menteşeler genel olarak demir doğrama işlemlerinde kaynak ile ya da cıvata ile yapılmaktadır.

Geçmişten bugüne gelen büyük bilgi birikimi ve ucuz fiyatlar sayesinde, demircilik ve demir doğrama faaliyetleri en iyi şekilde uygulanmaktadır. Hem ucuz ve aynı zamanda kaliteli işçilik için tercih noktası olmaktayız. Demir doğrama işi, bir iş değil sanattır. Bundan dolayı bu sanatı, gerçek sanatçılara bırakmanız sizin için en doğrusu olacaktır.


Ballıca Demirci 0507 919 99 60


metinkus61 administrator

Call Now Button